cz en
Intuo

 

Intuo je dostupný Business Management Software, který pomáhá organizovat a řídit agendy spojené s každodenním fungováním firmy, jednotlivých oddělení nebo dílčích procesů.

Aktuality

16.11
2017

ICT snídaně: Inteligentní správa informací, GDPR

6. 12. 2017 8.25 - 9.30


Chcete lépe zvládat chaos v informacích? Chcete se dobře připravit na GDPR?


Zveme Vás na dobrou snídani a diskuzi - více zde.

06.06
2017

Mezinárodní úspěch Digital Resources

Tým Digital Resources si přiváží 5 ocenění z mezinárodní konference M-Files v portugalském Lisabonu.

15.05
2017

Ransomware WannaCry (aka WCry, WanaCrypt, WanaCrypt0r)

Jak jste mohli zjistit z médií, šíří se nebezpečný "ransomware", doporučený postup ochrany zde.

13.04
2017

Nejlepší ECM platforma pochází z Finska

Její excelence paní Helena Tuuri otevřela 5. dubna 2017 příjemné setkání manažerů z velkých českých i zahraničních firem s názvem: "Nejlepší ECM platforma pochází z Finska" ve své rezidenci. Fotografie z akce zde.

12.04
2017

Helios Orange v dceřiné společnosti Orange Solutions s.r.o.

V souladu s informacemi zveřejněnými v Obchodním rejstříku 2. 2. 2017, na webech obou společností, ve sbírkách listin obou společností oznamujeme převedení veškerých aktivit Helios Orange do dceřiné společnosti Orange Solutions s.r.o. Podrobněji zde.

16.09
2016

Inovace na půdě ČVUT

21. 9. 2016 - seminář zaměřený na inovace


Videoupoutávka zde.


Možnost bezplatné registrace zde.

16.09
2016

Intuo v Národním domě

Intuo pomáhá v Národním domě na Vinohradech (dříve UKDŽ).

31.05
2016

Úspěch v zahraničí

Tým Digital Resources přiváží dvě nominace a jednu cenu z jihofrancouzského Nice, kde proběhla mezinárodní M-Files Partner Conference 2016. Více informací zde.

Přebytek nebo nedostatek informací?

Internet a informační zahlcení

To, co potřebujeme, je filtrace údajů. Potřebujeme zařídit, aby se k nám dostaly pokud možno jen relevantní informace a aby nás neobtěžovaly ty ostatní. Všechna řešení tohoto problému, která se dnes nabízejí k použití, jsou nedokonalá - přibližná a částečná. Velké zlepšení však v dohledné době neočekávejme. Obtíže s filtrací údajů jsou vestavěny hluboko do samotné podstaty počítačů a internetu. Buďme tedy vděčni i za to málo, co máme.

Prvním užitečným nástrojem může být personalizace. Tu nabízí mnoho webových stránek, zejména zpravodajských. Vybereme si několik oblastí zájmu a až stránku příště navštívíme, bude přednostně nebo výhradně obsahovat zprávy o zvolených tématech. Dobrou ukázkou těchto možností je Google News, kde lze volit buď z předem nastavených balíčků témat (věda, byznys, domácí zpravodajství), anebo pomocí vlastního klíčového slova (ropa, Palestina, chřipka, Mladá Boleslav a podobně). Google má i zajímavou službu Alerts, která jednou denně prohledá web podle vámi zadaného klíčového slova a výsledky vám pošle mailem. To je vlastně jednoduchá analogie výstřižkové služby - automaticky a zdarma.

Google do třetice a práce s maily: Gmail v uplynulých dnech zavedl automatické třídění mailů podle předpokládané důležitosti. Tu odhaduje podle vaší dřívější korespondence a jednoduchou analýzou textu. Algoritmus není zpočátku příliš účinný, ale má důležitou vlastnost - může se učit. Když nějakou dobu sami ručně označujete maily jako důležitější a méně důležité, začne Gmail "chápat" vaše preference. Bylo by nadnesené tomu říkat umělá inteligence, ale na tom nesejde. Právě v takových nástrojích, které se dovedou poučit z jednání svého pána a začnou ho napodobovat, může spočívat bezprostřední budoucnost zápasu s nadbytkem informací.

Hlavní dovedností ovšem zůstává umět předem zmenšit rozsah hledání. Jinými slovy - vědět, kam sáhnout. Například seriózní přírodovědné články není třeba hledat po celém webu, stačí nahlédnout do Science, Nature nebo některého z mála dalších vysoce solidních časopisů. Totéž platí o obdobně renomovaných zdrojích z jiných oborů.

Jednoduchou pomůckou je RSS čtečka, která sleduje vybrané novinky automaticky. Většina webů dnes má tzv. RSS kanál, někdy i více, obvykle výrazně inzerovaný odkazem na hlavní stránce. RSS čtečka je program, který tyto kanály sleduje a odebírá z nich aktuální údaje - novinky zveřejněné příslušným webem. Uživatel čas od času nahlédne a přelétne titulky nashromážděné ve čtečce, co ho zaujme, to si přečte celé. Čtečku si ani nemusíte pořizovat jako samostatný program, je totiž zabudována v každém z moderních webových prohlížečů.

Článek a další podobná témata naleznete na iHNed.cz zde.