cz en
Získejte konkurenční výhodu

 

Soustřeďujeme se na to, aby informační technologie podporovaly byznys našich zákazníků. Pomůžeme i vám!

Zde se můžete seznámit s našimi službami a produkty v oblasti IT.

Aktuality

16.11
2017

ICT snídaně: Inteligentní správa informací, GDPR

6. 12. 2017 8.25 - 9.30


Chcete lépe zvládat chaos v informacích? Chcete se dobře připravit na GDPR?


Zveme Vás na dobrou snídani a diskuzi - více zde.

06.06
2017

Mezinárodní úspěch Digital Resources

Tým Digital Resources si přiváží 5 ocenění z mezinárodní konference M-Files v portugalském Lisabonu.

15.05
2017

Ransomware WannaCry (aka WCry, WanaCrypt, WanaCrypt0r)

Jak jste mohli zjistit z médií, šíří se nebezpečný "ransomware", doporučený postup ochrany zde.

13.04
2017

Nejlepší ECM platforma pochází z Finska

Její excelence paní Helena Tuuri otevřela 5. dubna 2017 příjemné setkání manažerů z velkých českých i zahraničních firem s názvem: "Nejlepší ECM platforma pochází z Finska" ve své rezidenci. Fotografie z akce zde.

12.04
2017

Helios Orange v dceřiné společnosti Orange Solutions s.r.o.

V souladu s informacemi zveřejněnými v Obchodním rejstříku 2. 2. 2017, na webech obou společností, ve sbírkách listin obou společností oznamujeme převedení veškerých aktivit Helios Orange do dceřiné společnosti Orange Solutions s.r.o. Podrobněji zde.

16.09
2016

Inovace na půdě ČVUT

21. 9. 2016 - seminář zaměřený na inovace


Videoupoutávka zde.


Možnost bezplatné registrace zde.

16.09
2016

Intuo v Národním domě

Intuo pomáhá v Národním domě na Vinohradech (dříve UKDŽ).

31.05
2016

Úspěch v zahraničí

Tým Digital Resources přiváží dvě nominace a jednu cenu z jihofrancouzského Nice, kde proběhla mezinárodní M-Files Partner Conference 2016. Více informací zde.

Světlo na konci tunelu?

Praha, 11. 1. 2011 - Výdaje do IT letos porostou, tak alespoň tvrdí GARTNER. Tento vyšší růst se též dává do souvislosti s devalvací americké mtunel_17386223st.jpgěny, což by mělo přílišný optimismus lehce krotit. Růst se bude pohybovat na úrovni 5,1%, oproti předchozímu očekávání na úrovni 3%.

 

V nových ekonomikách se očekává stagnace až mírný růst, tedy nižší tempo růstu. Tahounem růstu jsou jednoznačně telekomunikace. V České republice se očekává obecně růst tempem 3%.

 

Sice to není žádná velká sláva, nicméně trh se vzpamatovává. Po zkušenosti s „krizí", což byl spíše autoimunitní zásah globalizované ekonomiky, změnily korporace i středně velké firmy své chování. Jsou odpovědnější, lépe pracují se zdroji, efektivněji je využívají a díky úsporným opatřením jsou dnes již v lepší kondici, a mohou (musí?) inovovat.

 

V oblasti CRM systémů - systémů řízení vztahů se zákazníky - je vidět posun ve vnímání i na českém trhu. Firmy si nyní lépe uvědomují, že právě dobrá péče o vlastní zákazníky, rychlá reakce na požadavky trhu a lepší nástroje pro sdílení informací o komunikaci uvnitř firmy jsou klíčové. Zatímco ERP systémy (ekonomické podnikové systémy) zajišťují back-office, CRM systémy mohou akcelerovat růst. Právě proto systémy jako Microsoft Dynamics CRM a Intuo - Company Intelligence budou středem zájmu středně velkých a velkých společností.

 

ERP systémy zažívají v Česku spíše stagnaci. Trh je velmi roztříštěný a ani akvizice posledních let neznamenaly jeho narovnání. Nejúspěšnější firmy na trhu v oblasti SMB (small and medium business) ve skutečnosti představují podíl pouze v jednotkách procent, ač si někdy pomáhají statistikami s takovými výběrovými kritérii, která následně jejich podíl opticky zvětší. Právě díky roztříštěnosti trhu a různé kvalitě je zde potenciál k pomalému růstu podílu na trhu pro ty produkty, které se odlišují svoji kvalitou a budou tak přebírat nespokojené uživatele jednodušších systémů.

 

Rok 2011 tedy zřejmě nebude znamenat žádný ostrý zlom pro český IT segment. Stagnace až mírný růst znamená také větší jistotu pro tisíce pracovníků v českém IT sektoru. Pro zaměstnavatele je zároveň příznivé, že zaměstnanci a uchazeči mají rozumnější požadavky a je možné si lépe vybrat. Zaměstnanci dnes také více chápou závislost na výkonu optikou ekonomiky, tedy bytostnou závislost na výsledcích své společnosti. Zákazníci pak dostávají inovativní řešení za skvělé ceny. Že by tedy světlo na konci tunelu?

 

ITrust11.jpg

Statistické informace převzaty z Reselleronline.cz

http://www.reselleronline.cz/gartner-vydaje-na-it-porostou-o-5-1-procent