cz en
Manažerské informační systémy

 

Manažerský informační systém (MIS) je kombinace software a metodiky, která pomáhá firmám zlepšit operativní a strategické řízení na manažerských úrovních.

Aktuality

16.11
2017

ICT snídaně: Inteligentní správa informací, GDPR

6. 12. 2017 8.25 - 9.30


Chcete lépe zvládat chaos v informacích? Chcete se dobře připravit na GDPR?


Zveme Vás na dobrou snídani a diskuzi - více zde.

06.06
2017

Mezinárodní úspěch Digital Resources

Tým Digital Resources si přiváží 5 ocenění z mezinárodní konference M-Files v portugalském Lisabonu.

15.05
2017

Ransomware WannaCry (aka WCry, WanaCrypt, WanaCrypt0r)

Jak jste mohli zjistit z médií, šíří se nebezpečný "ransomware", doporučený postup ochrany zde.

13.04
2017

Nejlepší ECM platforma pochází z Finska

Její excelence paní Helena Tuuri otevřela 5. dubna 2017 příjemné setkání manažerů z velkých českých i zahraničních firem s názvem: "Nejlepší ECM platforma pochází z Finska" ve své rezidenci. Fotografie z akce zde.

12.04
2017

Helios Orange v dceřiné společnosti Orange Solutions s.r.o.

V souladu s informacemi zveřejněnými v Obchodním rejstříku 2. 2. 2017, na webech obou společností, ve sbírkách listin obou společností oznamujeme převedení veškerých aktivit Helios Orange do dceřiné společnosti Orange Solutions s.r.o. Podrobněji zde.

16.09
2016

Inovace na půdě ČVUT

21. 9. 2016 - seminář zaměřený na inovace


Videoupoutávka zde.


Možnost bezplatné registrace zde.

16.09
2016

Intuo v Národním domě

Intuo pomáhá v Národním domě na Vinohradech (dříve UKDŽ).

31.05
2016

Úspěch v zahraničí

Tým Digital Resources přiváží dvě nominace a jednu cenu z jihofrancouzského Nice, kde proběhla mezinárodní M-Files Partner Conference 2016. Více informací zde.

Manažerské systémy - slovníček pojmů

Business Intelligence -Systémy pro podporu rozhodování. Pojem se používá minimálně od roku 1958, s cílem podporovat lepší obchodní rozhodování. Jsou to dovednosti, znalosti, technologie, aplikace, bezpečnostní otázky a postupy používané v podnikání nezbytné pro lepší pochopení chování trhu a obchodních souvislostí.

 

ERP (Enterprice Resource Planning) - komplexní informační systém orientovaný na firemní finanční plánování. Zastřešuje činnosti související s výrobou, financemi, účetnictvím, dodavatelskými řetězci, CRM, řízení lidských zdrojů atd. Systémy ERP bývají považovány za jádro celého firemního informačního systému a nabízejí komplexní pohled na finanční zdroje podniku. ERP integruje a automatizuje velké množství podnikových dat a procesů. Postupně je vytvářena rozsáhlá databáze s historií všech podnikových informací. Speciální definiční nástroj umožňuje snadný přístup k vybraným datům, včetně zobrazení dalších souvislostí v systému.

 

Datová pumpa - úkolem datové pumpy je vybrat specifikovanou část dat z provozního systému a překopírovat ji do primární databáze datového skladu. Proces převodu většinou představuje částečnou případně i značnou změnu struktury ukládaných dat a hlavně jejich "čištění".

 

OLAP (On-line Analytical Processing) - nástroje pro pružné a rychlé zpracování analýz. OLAP je součástí nástrojů Business Intelligence (analýzy dat sloužící jako podklady pro manažerské rozhodování). OLAP technologie pracuje s tzv. multidimenzionálními daty. Na rozdíl od dvourozměrného uložení dat v relačních databázích (sloupec, řádek) pracuje s tzv. datovou kostkou (maticí).