Spolupráce Digital Resources a.s. & Gatema IT, vstup Gatema IT do společnosti Orange Solutions

Společnost Gatema IT a společnost Digital Resources, jako dva významní dodavatelé podnikových systémů a IT služeb, rozšiřují svojí více než patnáct let trvající spolupráci. Zákazníkům obou společností jsou tak dostupné zajímavé podnikové systémy a jejich nadstavby a rozsáhlá integrovaná řešení. Po dvou měsících intenzivní práce na obou stranách došlo v rámci nové dohody ke vstupu společnosti Gatema IT do Orange Solutions.

Zákazníkům jsou k dispozici produkty a služby všech tří společností.

Gatema posiluje své unikátní postavení v oblasti Heliosu na českém trhu. Společnost Digital Resources upevňuje svoji pozici ve svých klíčových oblastech činnosti, kterými jsou:

  • vlastní CRM systém Intuo – Company Intelligence
  • nástroje pro “Knowledge Work Automation” s využitím nástrojů umělé inteligence
  • M-Files a oblast DMS, ECMS a obecně automatizace jakéhokoliv podnikového procesu

„Společně jsme nyní silnější než kdykoliv dříve a pro zákazníky Orange Solutions z této transakce, která je velmi přátelským převzetím, plynou výhradně výhody. Tento cíl byl předmětem diskuzí a několika měsíců příprav a nastavování nových pravidel užší spolupráce mezi našimi firmami. Soustřeďujeme se přitom na inovace a v rámci spolupráce přinášíme stávajícím i potenciálním zákazníkům nejmodernější řešení, která mohou zásadním způsobem zvýšit jejich konkurenceschopnost,” uvedl k transakci Jan Sedláček, předseda představenstva Digital Resources a.s.

„Oceňujeme dlouholetou spolupráci a můžeme ujistit zákazníky Orange Solutions, že se nekoná žádný “ostrý řez”, služby a podpora fungují profesionálně dále, stejně jako včera, jen v průběhu léta postupně dojde k zapojování našich dalších kolegů do aktivit Orange Solutions. Využíváme tak společné synergie s cílem poskytovat našim společným zákazníkům maximální kvalitu a komfort,” doplňuje Pavel Pulec, předseda představenstva Gatema IT.

Helios představoval dlouhodobě z pohledu Digital Resources pouhé jednotky procent obratu a nepředstavoval klíčový produkt v portfoliu. Naopak Gatema IT, jako jeden z nejúspěšnějších partnerů v oblasti Heliosu, vnímá Helios jako klíčový produkt, a proto oběma společnostem dává smysl převzetí Orange Solutions ze strany Gatema IT při současném zajištění výborné spolupráce a ochraně zájmů společných zákazníků.